Działaj!

Był czas na myślenie, teraz przychodzi czas na konkretne działanie.

Ewangelia z ostatniej niedzieli zachęca nas do działania w codzienności.

On im odpowiadał: „Kto ma dwie suknie, niech jedną da temu, który nie ma; a kto ma żywność, niech tak samo czyni”. Przychodzili także celnicy, żeby przyjąć chrzest, i pytali Go: „Nauczycielu, co mamy czynić?”. O nim odpowiadał: „Nie pobierajcie nic więcej ponad to, ile wam wyznaczono”. Pytali go też i żołnierze: „A my, co mamy czynić?”. On im odpowiadał: „Nad nikim się nie znęcajcie i nikogo nie uciskajcie, lecz poprzestawajcie na swoim żołdzie” (Łk 3, 11-14).

Bóg przychodzi do nas w codzienności. Czekając na duchowe fajerwerki, możemy przegapić spotkanie z Nim w przestrzeni zwykłych obowiązków, które wypełniamy każdego dnia. A to właśnie tą codziennością, a nie „fajerwerkami” żyjemy…

Święty abba Antoni, kiedy mieszkał na pustyni, popadł raz w zniechęcenie i wielką ciemność wewnętrzną. I powiedział do Boga: „Panie, chcę się zbawić, ale mi myśli nie pozwalają: co mam  robić w tym utrapieniu? Jak się zbawić?” I chwilę potem, wyszedłszy na zewnątrz, zobaczył Antoni kogoś podobnego do siebie, kto siedział i pracował, potem wstawał od pracy i modlił się, a potem znowu siadał i plótł linę, i znów wstawał do modlitwy. A był to anioł Pański, wysłany po to, by go pouczyć i umocnić. I usłyszał Antoni głos anioła: „Tak rób, a będziesz zbawiony”. Gdy to usłyszał odczuł wielką radość i ufność; a robiąc tak, osiągnął zbawienie. (Apoftegmaty Ojców Pustyni, tom 1, s. 130).

Pomyśl – jakie działania możesz podjąć w te ostatnie dni Adwentu?

Co możesz zrobić w ramach przygotowań do Wigilii, by:

  • Komuś pomóc w przygotowaniach?
  • Spotkać się z drugim człowiekiem?
  • Po prostu być dla kogoś?
  • Kogoś czymś obdarować? Nawet uśmiechem czy dobrym słowem?

Spróbuj każdego dnia zrobić jedną rzecz dla ludzi, których spotykasz. Powodzenia 🙂

Bądź moim głosem w social media!
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Tumblr
Tumblr
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest