Menu Zamknij

Arcydzieło życia

Arcydzieło życia

Paskudne to z mojej strony i złośliwe może trochę, ale nic na to nie poradzę. Kalendarz książkowy Centrum Myśli Jana Pawła II zainspirował mnie myślami w nim zawartymi, na tyle, że mam zamiar je wykorzystać w iście anielski sposób.

Czyli zastanawiając się nad nimi. I dzieląc się przemyśleniami. Raczej nie codziennie, ale będę trochę pisać. (Czyżby postanowienie noworoczne? Zobaczymy.)

A teraz: myśl Jana Pawła II na dziś:

… zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki.

Aby stworzyć arcydzieło, potrzeba najpierw nauczyć się, jakimi narzędziami można się posługiwać, jak się nimi posługiwać, by efekt był odpowiedni, oraz należy wybrać odpowiednie narzędzie do własnego arcydzieła. To z kolei wymaga posiadania przynajmniej pewnej wizji tworzonego dzieła. Oprócz tego należy być wystarczająco dojrzałym psychicznie, aby wytrwać w tym trudnym zadaniu pomimo problemów, które mogą pojawić się na drodze, ale również po to, by proces twórczy cieszył sam w sobie.

Najpierw potrzebujemy mądrych nauczycieli, by później samemu móc wykuwać własne arcydzieło i własny los, w ogniu przeciwności, wśród sukcesów i porażek.

Jest to program na całe życie. Ale można go rozpocząć już dziś. Albo postanowić – tak jak ja – że będzie się trwało w tym dziele, godnym najwyższego podziwu. Życie to najtrudniejsza, najbardziej zmienna materia twórcza, jednocześnie jednak tworzenie w niej jest źródłem największej satysfakcji, najpiękniejszych wzruszeń i największych przemian serca.

Bądź moim głosem w social media!
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Tumblr
Tumblr
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest