Menu Zamknij

W oczekiwaniu na Światowe Dni Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży to czas, gdy młodzi ludzie spotykają się, by wspólnie przeżywać wiarę, nawiązywać nowe znajomości i integrować się z młodzieżą z całego świata. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w Madrycie, w dniach 16 – 21 sierpnia.

Dziś swój dzień mają wolontariusze, którzy oficjalnie rozpoczynają swoją posługę. Zieloną koszulkę wolontariusza założyła również Agnieszka Michalak, studentka psychologii w języku angielskim.

Skąd pomysł wyjazu na Światowe Dni Młodzieży?

O ŚDM słyszałam już od dawna, wielu moich znajomych uczestniczyło już w poprzednich edycjach, ale mi zawsze było nie po drodze. W końcu, przypadkowo natrafiłam na ogłoszenie w mojej szkole które zachęcało do przeżycia przygody w Madrycie. Nie myśląc zbyt dużo zadzwoniłam pod podany telefon i już następnego dnia poszłam na rozmowę kwalifikacyjną. Wszystko poszło bardzo dobrze i już w grudniu zarezerwowałam bilety do stolicy Hiszpanii.

Byłaś już wcześniej na ŚDM?

Nigdy wcześniej nie byłam, choć mój znajomy ksiądz namawiał mnie przez długi okres czasu na wyjazd na ŚDM w Australii. Tamtym razem się nie udało, ale na szczęście szansa uczestniczenia w tym spotkaniu pojawiła się ponownie.

Jedziesz jako uczestnik?

W Madrycie będę służyła jako wolontariusz. Wybrałam tą formę przeżywania ŚDM ponieważ chciałam dać z siebie trochę więcej oraz jednocześnie sprawdzić się w nowej funkcji.

Jakie zadania będziesz wykonywać?

Jeśli chodzi o zadania, to o naszych konkretnych funkcjach dowiemy się dopiero po przyjeździe do Madrytu. Jest kilka obszarów w których wolontariusze będą niezbędni, np. pomoc w przyjęciu uczestników, rozlokowanie ich w miejscach noclegowych, obsłudze wszelkich nabożeństw oraz organizacji posiłków.

Jakie kroki podjęłaś, aby przygotować się do wyjazdu?

Specyfikę ŚDM poznaję dzięki forum wolontariuszy, na którym można znaleźć odpowiedź na wiele nurtujących pytań. Oprócz tego, kilka razy spotkałam się z księdzem który jest koordynatorem ŚDM w mojej diecezji. Podczas tych spotkań dużo rozmawiamy o celu w jakim jadę do Madrytu oraz o tym w jaki sposób najlepiej przeżyć to wydarzenie.

Co Twoim zdaniem przyciąga młodych ludzi?

Jest wiele rzeczy które przyciągają młodzież na to spotkania. Po pierwsze, jest to możliwość spotkania się z innymi młodymi katolikami z całego świata. Niewątpliwie poszerza to horyzonty i stwarza okazję do nawiązania ciekawych znajomości. Po drugie, młodzi ludzie często są zagubieni i jadąc na Światowe Dni Młodzieży mają nadzieję, że może właśnie tam znajdą odpowiednią drogę. ŚDM są również okazją do zwiedzenia kraju w którym się odbywają i poznania innej kultury.

Masz jakieś oczekiwania wobec wyjazdu?

Zupełnie nie. Sądzę że Bóg ma dla mnie plan i dzięki Niemu wyjadę z Madrytu napełniona wiarą i pozytywną energią 😉

Więcej informacji o Światowych Dniach Młodzieży można znaleźć na stronie: http://www.madryt2011.pl/. Awatar publikacji pochodzi z powyższej strony. Tekst został opublikowany w sierpniu 2011 roku na stronach Radia Wnet oraz switprzyherbacie.wordpress.com.

Bądź moim głosem w social media!
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Tumblr
Tumblr
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest