2011 – Bliżej Nieba

Audycje Bliżej Nieba prowadzone w ramach Wolnej Anteny Radia Wnet.

Audycje Bliżej Nieba prowadzone w ramach Wolnej Anteny Radia Wnet z 2011 roku.

O sprawach ostatecznych (23 listopada)

23 listopada w Bliżej Nieba rozmawiałam o sprawach ostatecznych. Czemu boimy się śmierci? Co to jest paruzja? Jak wygląda niebo i co będziemy w nim robić? Na te i inne pytania związane ze śmiercią – która czeka każdego z nas – oraz końcem świata odpowiadał ojciec Radosław Broniek, dominikanin.

Ojciec Radosław polecił również ciekawą książkę dla dociekliwych: „Rozwód ostateczny” bądź „Podział ostateczny” C. S. Lewisa (tytuł różny w zależności od wydania i tłumacza).

[UWAGA! Audycję udało się nagrać dopiero od pewnego momentu]


Droga do Santiago (19 października)

To była pierwsza moja audycja po wakacyjnej przerwie. Zmienił się czas nadawania, ale najważniejsze było to, że Redaktor Marta Arbatowska zapędziła się w wakacje w iście egzotyczne miejsca, o czym opowiedziała wraz z Magdą Rdzonkowską, jedną z jej towarzyszek podróży.

Panie wybrały się w pieszą wędrówkę przez Hiszpanię. Jakie były wrażenia jej i jej towarzyszki z podróży? Czy taka wyprawa zmienia człowieka? Ile w Camino jest Paula Coehlo, a ile średniowiecznego pielgrzymowania? I jak leń kanapowy może wejść na szlak oznaczony muszlą? Na te pytania szukałyśmy odpowiedzi w audycji.


Wakacyjna miłość (27 czerwca)

Tuż przed wakacjami po raz pierwszy poprowadziłam samodzielnie audycję. Z moimi gośćmi, Mirą Jankowską z Mistrzowskiej Akademii Miłości, oraz Żanetą Tempczyk, pedagog, rozmawiałam o wakacyjnej miłości. Poruszyłyśmy takie kwestie jak: miłość, zazdrość, szacunek do samej siebie, budowanie relacji.


Jedenaste – odpoczywaj! (16 maja)

W duecie z Małgorzatą Michalską, po raz drugi poprowadziłam audycję Bliżej Nieba. Naszym gościem był ojciec Michał Mrozek (nie Mrożek!) OP (dominikanin). A o czym rozmawiałyśmy? O odpoczywaniu! Zapytałyśmy ojca Michała między innymi o to, jak ważny jest odpoczynek, w jaki sposób można znaleźć nań czas, czy na modlitwie też można odpocząć?


Bez dewocji – czyli moja pierwsza audycja w życiu! (maj 2011)

Drżący głos, stres ogromny, dygające kolana, niewiele wspomnień. Ale byłam w studio, a osobą, która mnie wprowadziła w audycje na żywo była pani redaktor Judyta Syrek. Gościem audycji był ojciec Tomasz Nowak OP (dominikanin), a rozmawialiśmy o pobożności maryjnej.